פינוי בינוי

פרוייקט פינוי-בינוי

בשנים האחרונות פרץ אל חיינו המונח פינוי בינוי, אך למי הוא מתאים ובאיזה תנאים ניתן לממש אותו?  חברת Aviv Group מתמחה בליווי קבוצות דיירים אל עבר היעד הנכסף. במסלול פינוי בינוי ישנן שתי אפשרויות פעולה, אשר כל אחת מהן שונה במהותה. 

תוכניות מתאר

תוכניות לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית הינם משימה לאומית, הצורך לשפר את המבנים הישנים ולהתאימם לתקני הבנייה במקובלים היום הבאים לתת מענה בעיקר לרעידות אדמה, אך גם מענה לסיטואציה הביטחונית בישראל, הם הקו המוביל את רעיון ההתחדשות העירונית. בשל כך בתוכניות מתאר של רשויות רבות קיימת התייחסות לצורך של התחדשות עירונית, מה שעוזר מאד להוציא תוכניות אלו אל הפועל ולממש את הצורך בהתחדשות העירונית

מסלולי התוכנית

תוכניות התחדשות עירונית היא תוכנית אשר מפשרת שיפוץ מאסיבי של מבנים אשר נבנו לפני שנת 1980 ואינם עומדים בתקן של רעידות אדמה. ישנם שני מסלולים עיקריים שבהם פועלים במצבים אלו.        

מסלול רשויות – כלומר המבנה / נכס / קרקע בבעלותכם נכללים בתוך התוכנית העירונית המוצעת כשטח להתחדשות עירונית או ארצית ולכן יש לבעלי הנכס את הזכות לפעול להוצאת הפרויקט אל הפועל.

מסלול מיסוי – מסלול אשר קבלן או יזם מגיש לרשויות בהסכמת הדיירים את התוכניות לאישור. כאן יש עניין של צורך באישורים נוספים היות והתוכנית היא לא חלק מתוכנית מתאר מאושרת.      

מטרות הפרויקט

לפרויקט של התחדשות עירונית ישנן כמה מטרות שונות, כל אחת מהן נוגעת לשותף שונה בתהליך. 

  • מטרת הרשות המקומית – הרשות המקומית תרצה להשיג ביטחון לגבי איכות המבנים הנמצאים בשטחה וכן להרוויח מבנים חדשים ומתוחזקים יותר התורמים לנראות העיר ולעליית ערך הנכסים בשטחה.
  • מטרת הקבלן המבצע – הקבלן המבצע ייהנה כמובן מהעבודה שיבצע וההכנסות שבצידן, אך הרווח הגדול שלו הוא בניית יותר דירות על תא השטח המדובר, אותם הוא יוכל למכור למי שאינם דיירי המבנה המקורי.
  • מטרת הדיירים – המטרה הסופית בפרויקט מסוג זה היא שכל דייר יזכה בדירה חדשה, העומדת בתקן המתקדמת הכוללת ממ"ד ואלמנטים אחרים, כך שהנכס יעלה ערכו. אם זאת ייתכן ולבניין יתווספו דירות נוספות אותם יוכל הקבלן למכור לגורמים חיצוניים.                                                                                                              

קבוצת אביב    

קבוצת אביב מובילה את השוק בפרויקטים של ליווי דיירים תוך הקפדה על שמירת האינטרסים של הדיירים שהנכס בבעלותם אנחנו בקבוצת אביב מתחייבים לשמור על האינטרסים שלכם בכל שלבי הפרויקט. החל מבדיקת הייתכנות, דרך בחירת קבלני הביצוע ועד קבלת ההיתרים הסופיים.

No matter the challenge, we build on what we know works and elevate your vision of success

Pushing the Industry Forward

At Konstruktion, we are passionate about driving value into every project we undertake. We continue to challenge our people, projects and the industry. By being forward-thinking, we are continually finding new ways to deliver success for our clients and stakeholders.

Quality Assurance

Konstruktion’s culture of quality is built into everything we do and begins with personal accountability from our employee-owners. Successful quality projects demonstrate our culture that embraces clear communication, strong problem-solving, and a relentless focus on creating strong relationships. We work with you from project start-up through completion to ensure your expectations are delivered and the final project meets all your needs.

Tracking Project Trends

From smart sensors to comprehensive integrated project analytics, we track and trend progress, quality, safety and more. This data allows us to understand the immediate and potential impacts of items and provides a simple means of examining complex data, provide you with options, and resolve challenges before they become issues.